استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت تولید ایران بوده و برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد مختلف از جمله: پالت بشکه های ۲۰۰ لیتری، پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

در کارخانه هایی که تولیدات بالایی دارند برای اینکه کالا در انبار ها اسیب نبینند از دستگاه استرچ پالت استفاده میکنند. این دستگاه وظیفه دارد فیلم مخصوص را دور پالت پیچیده و با کشش مناسبی که ایجاد میکند مقدار مناسبی از فیلم استرچ را دور محصولات بپیچد.

استرچ پالت مدل PM-1151

استرچ پالت

دستگاه دارای دو عدد کنترل دور جهت تنظیم سرعت بسته بندی و میزان اورلپ و مصرف نایلون می باشد. در مدل 1151 نیاز به لیفتراک میباشد.

استرچ پالت مدل PM-1152

استرچ پالت

دستگاه دارای دو عدد کنترل دور جهت تنظیم سرعت بسته بندی و میزان اورلپ و مصرف نایلون می باشد. این دستگاه بدون نیاز به لیفتراک بوده و تنها با جـک پالت دستی بارگیری و تخلیه می شود.

استرچ پالت مدل PM-1156

استرچ پالت

این دستـگاه بدون نیاز به لیفتراک بوده و تنـها با جـک پالـت دستی بارگیری و تخلیه میشود و نیز قابلیت قرار گیری روی خط تولید را دارد.

مشخصات فنی دستگاه ها

استرچ پالت

استرچ پالت مدل PM-1151

برق مصرفی: تک فاز 220 ولت، 0.9 کیلو وات
سیستم کنترل دستگاه: PLC
وزن دستگاه: 630 کیلوگرم
سرعت بسته بندی: 15 پالت در ساعت
ابعاد بسته بندی استاندارد: 200*120*120
محدودیت وزنی بسته بندی: 1000 کیلوگرم (Max)

استرچ پالت مدل PM-1152

برق مصرفی: تک فاز 220 ولت، 0.9 کیلو وات
سیستم کنترل دستگاه: PLC
وزن دستگاه: 540 کیلوگرم
سرعت بسته بندی: 15 پالت در ساعت
ابعاد بسته بندی استاندارد: 200*120*120
محدودیت وزنی بسته بندی: 500 کیلوگرم (Max)

استرچ پالت مدل PM-1156

برق مصرفی: تک فاز 220 ولت،1.8 کیلو وات
سیستم کنترل دستگاه: PLC
وزن دستگاه: 780 کیلوگرم
سرعت بسته بندی: 40 پالت در ساعت
ابعاد بسته بندی استاندارد: 200*120*120
محدودیت وزنی بسته بندی: بدون محدودیت

ویژگی های دستگاه استرچ پالت

یک استرچ پالت خوب که دارای صفحه گردان است، علاوه بر صفحه بزرگ که میتواند پالت هایی با ابعاد بزرگ را پذیرش کند میتواند وزن های بالایی را هم تحمل کند. همچنین ارتفاع استرچ کردن و سرعت این دستگاه بسیار مهم است.

در دستگاهای استرچ پالت که بدون صفحه گران میباشد و پالت در میان دستگاه قرار میگیرد نیز باید به ارتفاع و ابعاد مناسب دستگاه توجه نمود.

در هنگام خرید این دستگاه باید به عمر مفید و استهلاک پایین آن نیز توجه نمود. زیرا خرابی دستگاه استرچ پالت منجر به صدمه مستقیم به خط تولید شده و روند ارسال کالا به خارج از خط را با مشکل مواجه میکند.

مصرف پایین فیلم استرچ از دیگر مواردی که هنگام خرید این دستگاه میبایست به آن توجه داشت. اگر دستگاه استرچ پالت بتواند کشش مناسبی را در هنگام بسته بندی ایجاد نماید، علاوه بر بالا بردن کیفیت بسته بندی و استقامت آن تا حد زیادی میتواند در مصرف فیلم استرچ صرفه جویی کند که در بلند مدت بسیار صرفه جویی خواهد شد.

همچنین در مورد مصرف برق این دستگاه ها نیز باید توجه شود، هرچقدر بازدهی و راندمان این دستگاه ها بالاتر باشد توجیه اقتصادی آن قابل توجه خواهد بود.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشت آسانی کار با دستگاه میباشد. این دستگاه ها به دلیل اینکه به صورت مستقیم با کارگر در ارتباط است هرچقدر ساده تر باشد مشکلات کمتری را برای کارخانه ایجاد خواهد کرد. و باعث میشود هر فردی بتواند با آن دستگاه ارتباط برقرار کرده و به آسانی دستگاه را استارت نماید.

استرچ پالت در چه صنایعی کاربرد دارد؟

این دستگاه یکی از دستگاه های پر کاربرد در صنایع است که معمولا در انتهای خطوط تولید به کار گرفته میشود. استرچ پالت ها جهت استرچ کردن محصول و حفاظت فیزیکی از اسیب های احتمالی زمان حمل و نصب به کار گرفته میشوند.

(در خطوط تولید صنایع غذایی و لبنی مانند  خطوط تولید آب معدنی از این دستگاه بعد از دستگاه های شرینک پک و دستگیره زن  استفاده میشود که استرچ کردن این محصولات مانع افتادن اجناس از روی پالت میشود و همچنین حمل و نقل محصول را بسیار آسان میکند.)

این دستگاه در صنایع مختلفی همچون کاشی و سرامیک نیز بسیار حائز اهمیت است. صاحبان کسب و کار از دستگاه استرچ پالت به دلیل کاربرد فراوانی که دارد، به عنوان یک گارد امنیتی برای محصولات خود استفاده می کنند.
در صنایع نساجی نیز این دستگاه کاربرد بسیاری دارد و در خطوط تولید دوک و پارچه برای جابه جایی اجناس در تناژ و تیراژ بالا استفاده میشود.
این دستگاه در صنایع بسیاری کاربرد دارد که به برخی از آنها در پایین اشاره میکیم:
صنایع فلزی – صنایع چرم – نساجی – صنایع غذایی – صنایع سلولوزی – صنایع شیمایی – صنایع دارویی – صنایع برق – صنایع کشاورزی – صنایع ماشین سازی – صنایع کاشی و…