ماشین آلات بسته بندی

گستردگی و تنوع محصولات مختلف باعث تغییرات عمده در ماشین آلات بسته بندی  چه از لحاظ سیستم کاری و چه از لحاظ بازدهی در کیفیت محصولات گردیده است.در حال حاضر ماشین آلات بسته بندی جزو یکی از اولویت های استراتژیک در صنعت می باشد.

با توجه به نقش مهم و استراتژیک ماشین آلات بسته بندی در بخش تولیدات صنعتی ، کشاورزی  و خدماتی کشور و همچنین تغییرات  عمده در نگرش جهانی نسبته به صنعت بسته بندی محصولات از لحاظ ابعاد، اشکال و اوزان مختلف ، باعث گردیده تا بسیاری از دولتها به این مهم توجه ویژه ای داشته وسعی در برداشتن قدم های جدی و بزرگتر در ارتقای کیفی و فنی خود دراین صنعت لحاظ کنند.

با نگاهی اجمالی به دهه های اخیر و پیشرفتهای شگرف و پرسرعت رشد علم ، ماشین آلات بسته بندی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.با بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان صنعت بسته بندی در مورد نحوه ارائه کیفی محصولات در بسته های جذاب و با کیفیت بالا از جهت امکان نفوذ ناپذیری در مقابله با عوامل بیماری زا و همچنین رشد باکتری و انگل  در محصولات ، با توجه به بحث صادرات حاکی این مدعاست.

 

 

در عرصه ی تولید ماشین الات نیز، مهمترین اصل بر مبنای بازدهی بالا اولویت بندی گردیده وارائه محصولات مورد دلخواه بازار مشتریان خاص و عام ، رویاها را به واقعیت مبدل نموده است.

حائز اهمیت است که با وجود ظرفیتهای تولیدی بالا ، ماشین آلات بسته بندی در زمینه بهداشت و رعایت استانداردهای بین المللی به حدی ارتقاء یافته که در جهت حفظ محیط زیست نیز قدم های مثبتی برداشته است.حائز اهمیت است  که برهمین مبناست که سطح آموزش و میزان مهارتهای افراد دخیل در مراحل مختلف قبل از تولید ، تولید و پس از تولید و نهایتاً استفاده از ماشین آلات صنعتی و ارائه به بازار استوار گردیده است.

در این رهگذر، وضعیت این صنعت در داخل کشور ، با همت مسئولین ذیربط اگر در مسیر خود هدایت گردد ، هم در بحث جوابگویی نیازهای داخل کشور از لحاظ درآمدزایی و کارآفرینی و هم در بحث صادرات محصولات متنوع مورد نیاز بین المللی و یافتن بازارهای جدید که طبیعتاً مجموعه ای از دانش فنی و افراد متخصص را می طلبد مهیا و ایجاد گردد، شاهد رشد اقتصادی و کسب رتبه های بالاتر در زمینه های علم صنایع غذایی خواهیم بود.

امیدواریم با عملی شدن این اهداف که به جرات می توان گفت در این سالها اولویت صنعت گران میهن عزیزمان بوده ، شاهد رشد کمی و کیفی ماشین آلات بسته بندی در سطح ملی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *